Всесвіт

Фізики створюють двигун на антиматерії

Джеральд Джексон (Gerald Jackson) і Стівен Хау (Steven Howe) сподіваються використовувати для космічних польотів енергію, яка виникає при взаємному знищенні атомів матерії і антиматерії. Однак це джерело поки залишається недосяжним – для польоту до найближчої зірки на космоліт конструкції Джексона буде потрібно 17 грамів антиводню. При цьому прискорювачі елементарних частинок поки видають антиматерію тільки в незначних кількостях, а вартість одного грама становить не менше 100 мільярдів доларів.

03-03-16-foto-600x383-1

Невирішеними залишаються і питання безпеки. При ударі об стінку контейнера одного грама антиматерії станеться вибух, за проектною потужністю рівний вибуху атомної бомби. Поки утримувати антиматерію в «пастці» вченим вдавалося максимум тисячу секунд.

За задумом Джексона, антиматерія повинна запускати реакцію поділу ядра: уран розпадеться на дві групи частинок. Одна полетить вперед, б’ючи по космічному вітрилу і рухаючи його вперед (подібно вітру). Інша буде вилітати в напрямку, протилежному руху апарату, створюючи додаткове джерело тяги.

Не зумівши переконати НАСА і великих інвесторів профінансувати їх проект, Джексон і Хау вирішили звернутися до краудфандінгу. Для початку вони планують зібрати 200 тисяч доларів на створення моделі, яка допоможе виміряти реальний обсяг тяги від двигуна.

У разі успіху фізики знову звернуться до великого бізнесу – за 100 мільйонами доларів для побудови дослідного зразка апарату. Однак навіть за найоптимістичнішими прогнозами зореліт на антиматерії відправиться в перший політ найраніше через 250 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button