Фото

Вчені показали загадковий об’єкт, знайдений на глибині 6,2 км

Учасники дослідницького проєкту Vulcan Inc., створеного померлим у 2018 році співзасновником Microsoft Полом Алленом, за допомогою керованого глибоководного апарату виявили, імовірно, американський есмінець, який спочиває на рекордній глибині.

Як повідомляє Fox News, відкриття зробила команда науково-дослідного судна «Буревісник» (Petrel). Воно було зроблено на дні Філіппінського моря. Безпілотний глибоководний апарат зняв військовий корабель, що лежить там, імовірно, з часів Другої світової війни.

Уламки були знайдені на рекордній для такого роду відкриттів глибині — близько 6220 метрів. Вчені припускають, що таємничий корабель може бути американським есмінцем «Джонстон» (Johnston) класу «Флетчер» (Fletcher).

Ймовірно, це судно брало участь у битві в затоці Лейте. Цей масштабний бій відбувався у водах навколо філіппінського острова Лейте з 23 по 26 жовтня 1944 року.

Втім, висунута й інша версія, згідно з якою виявлений корабель може виявитися американським есмінцем «Хоел» (Hoel). Він затонув, отримавши пошкодження в бою біля острова Самар, розташованого поблизу.

«Ми схиляємося до думки, що це все-таки уламки Johnston DD-557, — говорить керівник підводних операцій проєкту Vulcan Inc. Роберт Крафт. — Саме місце розташування припускає, що це судно затонуло пізніше, вже після втрати в бою Hoel».

Відомо, що американський есмінець Johnston затонув 26 жовтня 1944 року після запеклого бою з японськими військами. З 341 члена його екіпажу вижило лише 141. У бою було вбито близько 50 осіб. Решта померли пізніше від отриманих ран або потонули, включаючи капітана Ернеста Еванса.

Кнопка «Наверх»
Закрыть