Фото

Унікальне плавуче місто в Південній Кореї може вижити без зв’язку із зовнішнім світом

У Південній Кореї за підтримки Організації Об’єднаних Націй збудують прототип плавучого міста. Про це говориться в пресрелізі компанії OCEANIX.

OCEANIX

Як відомо, прибережним містам сильніше, ніж іншим, загрожує зміна клімату. У майбутньому повені призводитимуть до руйнування інфраструктури міст, що змусить мільйони кліматичних біженців залишити свої будинки. Сьогодні двоє з п’яти людей у світі живуть в межах 100 км від узбережжя, а 90% мегаполісів по всьому світу вразливі до підвищення рівня моря.

Плавуче місто задумане як захищена від повені інфраструктура, яка виробляє власні харчові продукти, енергію та прісну воду з повністю інтегрованими безвідходними замкнутими системами. «Стійкі плавучі міста є частиною арсеналу доступних нам стратегій адаптації до зміни клімату. Замість того, щоб боротися з водою, навчимося жити з нею в гармонії. Пусан — ідеальний вибір для розгортання прототипу принципово нового міста», – заявив виконавчий директор ООН-Хабітат Маймунах Мохд Шаріф. Як і багатьом прибережним містам, Пусану загрожує підвищення рівня моря. При цьому в ООН відзначили технологічний розвиток Південної Кореї — країна готова до реалізації складного проєкту.

OCEANIX

Платформи міста будуть укріплені вапняковим покриттям, у два-три рази більш твердим, ніж бетон, але все-таки плавучим. Цей матеріал створюють шляхом впливу на підводні мінерали електричного струму. З часом він стає все сильнішим і може відновлюватися. Дизайн міста поки що не затвердили — OCEANIX ще не визначилась із розміром міста. Попередня вартість проєкту — близько $200 млн, саме будівництво триватиме приблизно три роки. OCEANIX — технологічна компанія, заснована Ітаєм Мадамомбе та Марком Коллінзом Ченом у 2018 році. Він проєктує та будує плавучі міста.

Програма Організації Об’єднаних Націй за населеними пунктами (ООН-Хабітат) сприяє сталому розвитку населених пунктів через роз’яснювально-пропагандистську роботу, вироблення політики, нарощування потенціалу, накопичення знань та зміцнення партнерських зв’язків між урядами та громадянським суспільством.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments