Наука

У ДНК людини знайшли сліди невідомого раніше людського виду

Новою сенсацією стало дослідження жителів Азії та Океанії, які зберегли генетичну спадщину найдавніших мешканців цього регіону. В їх ДНК виявилися сліди невідомого раніше людського виду.

Нагадаємо, що сьогодні наука знає два види стародавніх людей, які відзначилися в геномі сучасної людини (кроманьйонця). Це неандертальці, з якими наші предки схрещувалися на всіх континентах, крім Африки. Їх внесок в наші ДНК близько 4 відсотків. І це Денисівці, з якими кроманьйонці схрещувалися в Океанії та Південно-Східній Азії, їх частка в генах жителів Океанії та Полінезії 1-3 відсотки. І ось виявлений ще один родич. Хто він? Поки що повної ясності немає.

Розглядаються два варіанти. Перший, можливо, це гібрид неандертальця з денисовцем, які схрещувалися на території Азії. Другий: можливо, це “двоюрідний брат”, що відокремився від нього на еволюційному дереві. Щоб дати відповідь, будуть потрібні нові дослідження.

Найдивніше, що це сенсаційне відкриття зробили не генетики, а штучний інтелект. Правда, навчили його аналізувати геном вчені міжнародної групи вчених з Німеччини, Іспанії і Фінляндії. Тепер висновки штучного розуму належить перевірити іншим науковим групам. Тільки тоді відкриття можна буде вважати підтвердженим. До речі, в минулому році в Денисовій печері знайдені останки стародавньої істоти, мати якого була неандертальцем, а батько денисовцем. Нова знахідка підтвердила, що це не унікальний випадок міжвидового схрещування, а поширене явище, відмічене в ДНК.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button