Екологія

Знімки з супутників показали, що льодовики за 50 років скоротилися на 5 км

Вчені з НАСА проаналізували знімки супутників і прийшли до висновку, що льодовики в середньому скоротилися на 5 км. за 50 років. Основна причина змін — глобальне потепління.

Велика частина даних надходить завдяки супутнику Landsat або схожих апаратів, які протягом десятиліть знімали Землю зі схожих точок. Однак і інші супутники НАСА фіксують зміни, інколи в межах одного-двох років.

Знімки льодовиків, зроблені в період з 1972 по 2019 рік, дозволили гляціологу Марку Фенстестусту з Університету Аляски у Фербенксі створити шестисекундні кліпи з тимчасовими інтервалами, що показують зміни форми льодовиків.

«Тепер у нас є докладні записи, які дозволяють нам поглянути на те, що сталося з льодовиками, — зазначено в заяві НАСА. Коли ви дивитеся ці кліпи, отримаєте уявлення про те, наскільки ці динамічні системи і наскільки нестійкий крижаний покров».

Льодовики по-різному реагують на глобальне потепління. Наприклад, льодовик Колумбія на Алясці довгий час був стабільний і його розміри не змінювалися. Його активне танення почалося в середині 1980-х років; зараз його розмір змінився на 20 км. Між тим, сусідній льодовик Хаббард за ті ж 48 років зрушився всього на 5 км., проте в 2019 році від нього відкололася найбільша ділянка льоду.

 

Міхалеа Кінг, аспірантка Університету штату Огайо, вивчала докладні знімки супутників, щоб проаналізувати вплив глобального потепління на 200 льодовиків. Вона зробила висновок, що, за час спостережень, вони в середньому зменшилися на 5 км.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button