Технології

Американська компанія L3Harris буде проєктувати безпілотний корабель для DARPA

Компанію L3Harris вибрали для концептуального проєктування автономного надводного корабля, що розробляється на замовлення DARPA.

Безпілотний корабель DARPA / © L3Harris

Сполучені Штати давно хочуть отримати флот безпілотних надводних кораблів, здатних в теорії вирішувати різні завдання. Зараз цей план став на крок ближче до реалізації.

L3Harris вибрали для участі в першому з двох етапів програми No Manning Required Ship (NOMARS). Компанія об’єдналася з VARD Marine для перевірки концепції, визначення архітектури корпусу, а також аналізу механічних і електричних систем.

«L3Harris продовжує впроваджувати інноваційні автономні рішення, які пропонують повністю автоматизовані та інтегровані системи управління кораблем і системи профілактичного обслуговування для ВМС США і їх союзників, – сказав Шон Стаклі, президент підрозділу Integrated Mission Systems компанії L3Harris. – Вибір для програми NOMARS зміцнює нашу прихильність надання високонадійних і доступних автономних рішень, які змінять спосіб виконання ВМС США своїх майбутніх завдань ».

L3Harris Technologies – оборонний підрядник і постачальник послуг в області інформаційних технологій. За даними видання Navy News, вона світовий лідер у сфері безпілотних наземних транспортних засобів. Створені компанією апарати активно обслуговують ВМС США і військово-морські сили інших країн, університети, дослідницькі інститути й різні комерційні підприємства.

Нагадаємо, у 2016 році США почали випробувати безпілотний корабель Sea Hunter, головна мета якого – пошук ворожих субмарин. Він продовжив лінію експериментальних розробок, таких як Sea Shadow, Sea Fighter і Sea Slice.

Sea Hunter / © YouTube

Сполучені Штати – не єдина держава світу, яка активно працює у сфері розробки безпілотних надводних комплексів. Не менша увага останнім часом прикута до дітищ КНР.

Нагадаємо, в 2019-м в Китаї почалися тести представленого раніше безпілотного катера JARI-USV. Він має довжину 15 метрів. Водотоннажність JARI-USV становить 20 тонн, швидкість може досягати 42 вузлів. Дальність автономного плавання – 500 морських миль. Корабель отримав електрооптичний датчик на верхній частині надбудови, радар з фазованою решіткою і гідролокатор.

JARI-USV / © China Shipbuilding Industry Corporation

Завдяки модульній схемі катер зможе вирішувати широкий спектр завдань, включаючи знищення ворога: для цих цілей він, зокрема, може використовувати 30-міліметрову гармату або торпеди.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button