Технології

Китай побудує корабель для польотів у вищі шари атмосфери

У Китаї планують побудувати корабель, який зможе доставляти на висоту більше 100 км до 20 пасажирів. Проект був представлений на Міжнародному астрономічному конгресі в Гвадалахарі, Мексика. За словами китайських фахівців, політ на кораблі зацікавить, насамперед, заможних туристів. Вартість одного квитка складе 200 тис. – 250 тис. доларів.

0ca96e75b686d44bd3552587f25847a1
Корабель, розроблений китайськими інженерами, зможе самостійно злітати з аеродрому на відміну від деяких інших космічних кораблів, розробка яких ведеться в США.

Апарат буде стартувати з землі вертикально, як ракета і здійснювати посадку в автоматичному режимі. Корабель буде використовувати рідкий метан і рідкий кисень.

Китайські фахівці вже спроектували дві версії корабля. Перша буде мати масу 10 т і розмах крила 6 метрів. Ця версія дозволить підняти на висоту 100 км п’ять осіб. Розвиваючи швидкість до 6 Маха, вона забезпечить перебування в стані невагомості протягом 2 хвилин.

Читайте також: 

Друга версія буде мати масу 100 т і розмах крила 12 м. Вона буде призначена для доставки на висоту 130 км 20 пасажирів. Цей апарат буде розвивати швидкість до 8 Маха. На такому кораблі туристи зможуть відчувати невагомість протягом 4 хвилин. Корабель зможе нести додатковий корисний вантаж, наприклад малогабаритний супутник, який можна буде запускати в космос за допомогою невеликої ракетної ступені. Такий підхід дозволить знизити ціни на квитки для туристів.

Апарат планується зробити багаторазовим. Кожен такий корабель зможе зробити до 50 польотів. Передбачається, що перший запуск апарату відбудеться з комерційного космопорту в 2020 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button