Технології

Майбутнє вже настало: 10 новітніх технологій, які більше не є фантастикою

Всі ми, що виросли на книгах і фільмах про наукову-фантастику, любимо уявляти собі світле технологічне майбутнє, яке, на нашу думку, настане ще не скоро, але обов’язково настане. Однак правда полягає в тому, що це саме майбутнє, яке ми бачили у фільмах, вже настало, а ми навіть не помітили і вважаємо його цілком звичним справжнім. Дивіться самі.

3738d99d295d861d0dc3627bfb32d7bb

1. Додаткова реальність.

І тут мова йде не про якісь незручні спроби на зразок Google Glass або Microsoft Hololens, а справді успішні та перспективні розробки. Одна з провідних компаній у цій області — Magic Leap. Не дивлячись на те, що широкій громадськості ще не було представлено жодного реального продукту або хоча б прототипу, Magic Leap за 5 років отримала $550 мільйонів інвестицій від найбільших гігантів IT-індустрії. Головним інвестором став Google, а вже ці хлопці не будуть викидати гроші незрозуміло на що. У всякому випадку відео-демонстрації технологій доповненої реальності від Magic Leap реально вражають.

2. Управління будь-якою цифровою технікою за допомогою жестів.

Пам’ятаєте, як Тоні Старк у фільмі вправно справлявся з голографічним інтерфейсом, перетягуючи його елементи вліво і вправо в прямому сенсі руками? Щось подібне, але тільки без голограм вирішила реалізувати компанія Thalmic Labs, і в неї це вийшло. Результатом став концепт приладу MYO, який представляє із себе невеликий браслет, який одягається на передпліччі. Вбудовані датчики зчитують інформацію навіть про найменші рухи м’язів, а потім передають її на керований девайс у вигляді подробиць про маніпуляції пальцями. Браслет можна поєднати з будь-якою цифровою технікою і запрограмувати виконання певних дій на конкретні жести.

3. Зміна всіх груп крові на універсальну O(I) Rh-.

Як відомо, люди з першою негативною групою крові вважаються «універсальними донорами», їх кров сумісна з усіма іншими групами і резусами і такого матеріалу у всіх банках крові, як правило, завжди в достатку. Проблеми починаються коли потрібна якась рідкісна група, наприклад, AB(IV) Rh+. Тому дослідницька група вчених з Університету Британської Колумбії зайнялася питанням приведення всіх груп крові людства до єдиного «стандарту». Як виявилося, це цілком можливо. Вченим вдалося синтезувати спеціальний фермент, виділений з особливої бактерії, який потрапляючи в кров здатний змінювати її групу і резус-фактор, роблячи їх максимально універсальними. Технологія вже пройшла клінічні випробування і цілком можливо, що скоро почне застосовуватися на практиці.

4. Плащ-невидимка.

Об’єднана команда дослідників з Університету Каліфорнії, Берклі і Національної лабораторії Лоренса Берклі в Міністерстві Енергетики США, значно просунулися в дослідженнях оптики. Вперше їм вдалося добитися реальної фізичної невидимості. Правда поки лише на мікро-рівні. З крихітних золотих блоків-антен, їм вдалося створити справжній «плащ-невидимку», товщиною всього 80 нанометрів. Цим «плащем» був обгорнутий крихітний тривимірний об’єкт, розміром 1300 квадратних мікрон. В сутності золоті мікро-антени дозволили перенаправити світлові хвилі, що падають на об’єкт, створивши тим самим ефект невидимості. Вчені стверджують, що технологія цілком може бути масштабована для роботи з більш великими об’єктами. Проте на це може знадобитися кілька років.

5. Камера світлового поля.

Компанія Lytro — єдина на сьогоднішній день компанія, яка спеціалізується на створенні камер світлового поля, або, як їх ще називають пленоптичних камер. Однією з особливостей є те, що вже в готовому знімку можна змінювати точку фокусування і глибину різкості. Така можливість реалізована за рахунок того, що камера записує інформацію не тільки про колір і інтенсивність світла, але так само векторну інформацію про напрямок світла.

6. «Відключення» болі.

У нещодавній доповіді, опублікованій в журналі Nature Biotechnology, група дослідників розповіла про свої успіхи оптогенетики. Це методика дослідження роботи нервових клітин шляхом впровадження в їх мембрану спеціальних каналів — опсинів, які реагують на порушення світлом. Вченим вдалося створити мініатюрні імпланти, які здатні «доставляти» світло в будь-яку частину тіла. Автори дослідження вважають, що створений ними пристрій можна буде застосовувати для позбавлення людини від хронічних болів, які не піддаються іншим лікуванням — активовані за допомогою світла нейрони будуть блокувати больовий сигнал ще до того, як він досягне мозку.

7. Бездротова передача електрики.

Одна з небагатьох новітніх технологій, яка вже щосили масово використовується в побуті. Сьогодні є бездротові зарядки для смартфонів, повністю бездротові телевізори, бездротові мініатюрні моделі автомобілів, які можуть отримувати живлення від дорожнього полотна. А зовсім недавно вчені з Вашингтонського університету з’ясували, що електрику можна передавати за допомогою технології Wi-Fi.

8. Самокеровані автомобілі.

Теж «казка, що стала реальністю». Сьогодні безпілотні автомобілі можуть запросто роз’їжджати по дорогах загального користування і цим вже навряд чи кого здивуєш, як і безпілотними літаками. Ці ж технології можуть бути легко масштабовані і застосовані до інших сфер транспорту: самокеровані потяги, кораблі, пасажирські літаки, таксі в кінці-кінців. Це вже стає реальністю.

9. Спілкування з комп’ютером на природній мові.

Уявити собі пряме спілкування з комп’ютером звичайною мовою раніше можна було лише у фантастичних фільмах. Там, як правило, були супер-технологічні системи управління космічними кораблями, які спілкувалися з героями фільму, виконували їх накази і навіть давали поради. Сьогодні комп’ютер, з яким можна поговорити звичайною людською мовою лежить у кожного в кишені: це смартфон під управлінням систем iOS або Android. Телефон можна запитати: «Яка буде погода на цьому тижні?» і він видасть прогноз погоди на тиждень. Можна запитати: «Як пройти в бібліотеку?» і він намалює на карті маршрут. Або ви запитаєте : “Де можна придбати книгу в інтернеті?” і він видасть список сайтів в числі яких і буде http://goodzon.ua/.

10. Інтернет речей.

Суть цієї технології ще більшої глобалізації нашого повсякденного простору. Наприклад, коли підключений до інтернету, холодильник може сам замовляти в магазині молоко. Або коли «розумна» зубна щітка стежить за тим, наскільки ретельно ви чистите зуби, дає рекомендації по гігієні порожнини рота і відправляє актуальні дані вашого стоматолога. Це не концепти, створювані для технологічних виставок, це реальні технології, які працюють вже зараз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button