Технології

Вчені придумали систему, яка видаляє з повітря CO2

У новому дослідженні Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вчені придумали програму з розгортання систем прямого уловлювання повітря (DAC), яка видаляє CO2 з повітря.

За результатами роботи, нова програма може знизити глобальну температуру до 2100 року, за умови, що вона буде запущена найближчим часом.

У дослідженні оцінюється, як державне фінансування призведе до розгортання системи уловлювання DAC, яка буде видаляти CO2 з атмосфери.

“DAC обійдеться значно дорожче, ніж багато традиційних заходів щодо пом’якшення наслідків викидів, але витрати можуть знизитися, оскільки фірми придбають досвід роботи з цією технологією”, – твердить Райан Ханна, молодший науковий співробітник Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

Співавтор Девід Г. Віктор, професор промислових інновацій Школи глобальної політики і стратегії Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, додав, що концентрація CO2 в атмосфері на стільки висока, що потрібно шукати способи не тільки знизити її, а й ліквідувати викиди, які були зроблені раніше.

Автори прийшли до висновку, що, якби програма прямого уловлювання CO2 з повітря заробила в 2025 році і отримала інвестиції в розмірі 1,2-1,9% світового ВВП щорічно, то вона б змогла видалити близько 2,2-2,3 гігатонни CO2 до 2050 року.

На думку авторів, DAC володіє характеристиками, які можуть бути цікаві для політиків, які підтримують зелений рух і борються зі змінами клімату.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button