Технології

З’явилися розумні шви для контролю глибоких хірургічних ран

Нові хірургічні шви з підключеним електронним модулем можуть автономно і в бездротовому режимі моніторити глибокі хірургічні рани.

Спостереження за хірургічними ранами після операції важливо для запобігання розвитку інфекції та інших ускладнень.

Зараз для цього використовують жорсткі біоелектронні датчики, які імплантують в тіло для безперервного моніторингу. Але вони можуть погано інтегруватися.

Щоб виявити ускладнення на початковій стадії, група дослідників на чолі з доцентом Джоном Хо з Інституту електротехніки та обчислювальної техніки NUS, винайшла інтелектуальний шов. Йому не потрібно батарея і він може працювати через бездротову мережу: зчитувати і передавати інформацію в глибоких ранах.

На розумному шві є електронний датчик, який контролює цілісність рани і мікрорух тканин. Також він забезпечує швидке загоєння, як і звичайні медичні шви.

Винахід складається з трьох ключових компонентів: шовковий шов, покритий провідним полімером, який дозволяє йому реагувати на бездротові сигнали; електронний датчик без батареї; і бездротовий зчитувач, який використовують для управління швом зовні тіла.

Інтелектуальні шви працюють на глибині до 50 мм, в залежності від своєї довжини. Глибина потенційно може бути збільшена завдяки збільшенню провідності шва або чутливості бездротового зчитувача.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button