Технології

З вуглекислого газу можна робити спирт, недорого

В нашій атмосфері багато вуглекислого газу, в містах його дуже багато, тому вчені шукають способи, як знизити його вміст у повітрі. І ось дослідники з лабораторії Берклі знайшли дивовижний спосіб, як перетворити вуглекислий газ в спирт.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Об’єднаний центр штучного фотосинтезу з Лабораторії Берклі шукає спосіб відтворити процес, за допомогою якого рослини перетворюють сонячне світло, воду і вуглекислий газ в енергію. Такі методи вже знайдені, але вони зазвичай вимагають величезної кількості електрики.

Для штучного фотосинтезу кількість використовуваної електрики вимірюється в сонячному освітленні. Одна одиниця сонячного освітлення дорівнює кількості електроенергії необхідного для імітації Сонця, що знаходиться в зеніті в безхмарний день, тоді як 0,1 сонячного освітлення дорівнює енергії, виробленої на заході. Більшість сучасних машин штучного фотосинтезу працюють тільки при одній одиниці, що добре в лабораторії, але непрактично в реальному світі.

Щоб реакція штучного фотосинтезу йшла при малій енергії, команда з Берклі звернулася до нових матеріалів. Вони розробили анод з нанотрубок двоокису іридію, що перетворює воду в кисень, і мідно-срібний нанокораловий катод, що перетворює вуглекислий газ в етанол. В результаті процес штучного фотосинтезу став можливим навіть при 0,35 сонячного освітлення.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button