Екологія

Вчені: прискорюються темпи глобального потепління

Вчені з двох великих американських університетів провели дослідження, за підсумками якого зробили висновок про те, що в осяжному майбутньому темпи наростання проблеми глобального потепління значно зростуть. Дослідникам вдалося вперше успішно змоделювати екстремальне потепління, яке відбулося понад 50 мільйонів років тому і може повторитися незабаром.

Дослідникам, наприклад, вдалося виявити, що швидкість потепління прямопропорційна зростанню вмісту в атмосфері вуглекислого газу, який, як відомо, здатний накопичувати тепло. Одним з факторів, які говорять про кліматичну чутливість всіх екосистем планети, називають хмарний покрив. Зниження хмарності та непрозорості земної атмосфери і спровокувало різке посилення потепління від вуглекислого газу в ранньому еоцені – найтеплішому періоді за всю історію Землі. У той час температура поверхні планети був приблизно на 14 градусів вище, ніж зараз, а рівень вмісту вуглекислоти в атмосфері досягав позначки в 1000 частин на мільйон, що вдвічі вище поточного рівня.

Як вважають досвідчені кліматологи, якщо нічого не робити для скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу Землі, то вже до кінця поточного сторіччя його рівень досягне тих самих показників, що і в період еоцену – близько 1000 частин на мільйон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button