Екологія

Аляска загине першою через зміни клімату

Учені, що працюють в США, прийшли до парадоксального, на перший погляд, висновку. Саме Аляска загине першою через зміни клімату на планеті. Згідно з їхніми розрахунками, вона прогрівається швидше всіх інших територій на планеті. За останні 50 років, температура там підвищувалася у два рази швидше. Цьому сприяє і велика кількість опадів, які в останні десятиліття стали випадати на Алясці. Наслідком підвищення температури стає прискорене танення вічної мерзлоти. Прогнозується, що вже до кінця цього століття її поверхневі прояви повністю зникнуть на 24%.

Відколюванню від неї арктичних морських льодів в середньорічних показниках вже досягли 4,1%. По мірі потепління на Алясці, ця цифра буде лише збільшуватися. Вже зараз льодовики тануть зі швидкістю, що вдвічі перевищує ту, яка фіксувалася у період 1962 – 2006 роки. Наслідки цього природного катаклізму не можуть не торкнутися дику природу Аляски і морських тварин і риб, що населяють акваторію регіону.

Природно, це позначиться і на жителів Аляски. Повсюдне танення льодовиків викличе численні лісові пожежі. Відбудеться порушення системи водопостачання, і з’являться інфекційні захворювання, з якими раніше тут не стикалися. Не менш небезпечною бачиться і втрата традиційних джерел отримання природної їжі. Мабуть, потрібно буде масове переселення людей. Таким чином, ставиться під загрозу існування там корінного населення з його багатовіковою культурою і сформованими устроями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button