Земля

Вчені призначили дату нового Армагедону

Астрофізики повідомили нову дату “кінця світу”. На цей раз він дійсно пов’язаний з припиненням функціонування нашого небесного світила.

Вчені з Британії вважають, що найближчі 10 мільярдів років людство на Землі може існувати спокійно, проте потім незворотні зміни на Сонці змусять все живе загинути. Зірка перейде у фазу червоного гіганта і випалить усе на Землі, а потім через зниження гравітаційних сил просто не зможе утримувати планети на орбіті.

Кожне небесне тіло проходить з часом певні трансформації за рахунок термоядерних реакцій, зірки спочатку знаходяться у фазі утворення, потім стають червоним гігантом, а пізніше починають затухати, перетворюючись на білого карлика, пояснюють астрономи. На щастя для землян, це займає десятки мільярдів років і досить передбачувано.

Наприклад, Сонце освітлює Землю близько 3 мільярдів років, еволюція підтверджує, що відбувається це приблизно з однаковою інтенсивністю. Зірка випускає величезну кількість енергії в космос постійно, її вага через це щомиті зменшується на 4 мільйони тонн. Однак за рахунок величезної маси світила такі втрати непомітні і незначні, так що небесне тіло проіснує ще довго.

Вчені показали, що після загибелі Землі, через 30 мільярдів років, знову виникнуть умови, сприятливі для виникнення планет з розумним життям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button