Земля

Температура Світового океану почала різко зростати

В останні тижні температура Світового океану почала різко зростати. Вчені говорять про початок Ель-Ніньо, яке може стати найсильнішим за всю історію метеорологічних спостережень.

30-07-15-foto-600x343-1

Вивчення даних про температуру поверхні води за останні кілька тижнів показало, що води Світового океану стали теплішими на 3 градуси на тлі зменшення океанських вітрів. Це привело до початку формування найпотужнішого в історії Ель-Ніньо.

Раніше подібне явище такої сили фіксувалася науковцями всього двічі. У 1997 році результатом природного
явища стали штормові вітри, по силі досягають 45 м/с. Як вважають вчені, Ель-Ніньо, що формується в даний момент,  зможе з легкістю побити всі попередні рекорди.

Значний вплив Ель-Ніньо буде мати на ті регіони, які розташовані в зоні тропіків. Однією з ознак впливу Ель-Ніньо вже можна було спостерігати в цьому році у вигляді великої кількості тропічних штормів і ураганів. Однак, кліматичне явище, що почалося в цьому році настільки потужне, що його наслідки, за прогнозами, будуть помітні для жителів усіх континентів.

Ель-Ніньо (що перекладається з іспанської як «хлопчик») – це коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, яке має помітний вплив на клімат. У більш вузькому сенсі Ель-Ніньо — фаза Південної осциляції, в якій область нагрітих приповерхневих вод зміщується на схід. При цьому слабшають або взагалі припиняються пасати, сповільнюється апвелінг в східній частині Тихого океану, біля берегів Перу. Протилежна фаза коливання називається Ла-Нінья («дівчинка»). Характерний час осциляції — від 3 до 8 років, однак сила і тривалість Ель-Ніньо в реальності сильно
варіюється.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button