Наука

Вчені просять побудувати новий телескоп «Аресібо»

Обсерваторія була зруйнована 7 місяців тому і вчені всього світу втратили потужний інструмент, що допомагає робити відкриття.

Кирило Панов

З дня руйнування телескопа «Аресібо» почався аналіз того, що пішло не так. Група вчених, пов’язаних з обсерваторією вирішила придумати абсолютно новий тип телескопа, який міг би не тільки замінити «Аресібо», а й стати набагато більш потужним інструментом.

«Він може бути схожим на оригінальний телескоп або може виглядати зовсім інакше, ніж всі, що ми представляли досі. Основна мета полягала в тому, щоб показати, що ми можемо використовувати це місце знову », – каже планетолог Трейсі Беккер з Інституту в Сан-Антоніо і співавтор офіційного документа, що описує дизайн нового телескопа.

Дизайн, який отримав назву «Телескоп” Аресібо “наступного покоління», – це, скоріше, заява, а не конкретний план. Вчені навіть не впевнені, що нова обсерваторія може взагалі бути побудована.

Вчені, які стоять за новою концепцією, намагаються прискорити процес відновлення обсерваторії. Як розповіла директор обсерваторії «Аресібо» Франсіско Кордова, «Зараз сотні вчених намагаються знайти інший телескоп, який зможе надати їм дані, необхідні для продовження їх проєктів».

Національний науковий фонд США вивчив можливості відновлення «Аресібо». Офіційні особи підкреслили, що обсерваторія продовжить своє існування, але ніхто не взяв на себе зобов’язання по відновленню телескопа і не пообіцяв профінансувати проєкт.

«Зараз немає плану зі створення нового радіотелескопа, хоча ця ідея, безумовно, заслуговує обговорення, – було заявлено представниками фонду. – Наша головна мета – розглянути варіанти заміни телескопа в короткостроковій, середньостроковій і довгостроковій перспективах ».

В цілому обсерваторія може скоро відновити деяку наукову діяльність. На майданчику є чимало іншого обладнання, яке все ще працює. Керівництво ж обсерваторії хоче відремонтувати, хоча б деякі антени 305-метрової тарілки.

Представники фонду заявили, що приблизно половина тарілки вціліла, а провести ремонт не так вже й складно або дорого. Не постраждали й фундаменти трьох веж, до яких кріпилися кабелі.

Справа за малим: визначитися з майбутнім дизайном телескопа, після чого шукати гроші на відновлення обсерваторії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button