Наука

Дослідники розповіли, як відмова від куріння впливає на психічне здоров’я

Дані рандомізованого клінічного дослідження призводять додаткові аргументи на користь відмови від куріння.

Дослідники з Оксфордського університету показали, що відмова від куріння може привести до поліпшення результатів психічного здоров’я і у людей з психічними розладами, і без них. Тривала відмова від цієї шкідливої звички покращує показники тривожності і депресії.

Вчені використовували дані масштабного рандомізованого клінічного дослідження «Оцінка небажаних явищ в глобальному дослідженні з припинення куріння» (EAGLES). Воно проводилося в 140 різних центрах в 16 країнах. Для оцінки впливу відмови від куріння на психічне здоров’я, дослідники використовували вибірку з 4 260 учасників дослідження з США. Всі вони кинули курити, а у 55,4% в анамнезі були діагностовані психічні розлади.

Дослідники вивчили, як змінювалася тривожність і депресія через 9 і 24 тижні після відмови від сигарет. Для оцінки використовувалися класичні методики оцінки цих станів. Аналіз показав, що у і людей з психічними розладами, і в «здоровій» групі спостерігалося стійке зниження обох показників.

Незважаючи на бажання відмовитися від сигарет, багато курців продовжують курити, тому що сприймають куріння як засіб зняття стресу, відзначають автори дослідження. Уявлення про те, що сигарети мають заспокійливий ефект, широко поширене, і деякі медичні працівники можуть відмовляти людям з психічними розладами від спроб кинути палити через побоювання ускладнень.

Ми використовували три статистичних підходу, щоб зменшити плутанину, щоб надати більш надійні дані про вплив відмови від куріння на психічний стан. Відмова від куріння не погіршить ситуацію, але може поліпшити результати психічного здоров’я, – говорить Мін Гао, співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button