Екологія

Вчені провели глобальний підрахунок тюленів в Антарктиці

Дослідницька група з Міннесотського університету (США) провела перший в історії глобальний підрахунок чисельності тюленів Уедделла в Антарктиці.

Проєкт проводився в рамках концепції громадянської науки — це такий спосіб ведення дослідження, коли в роботі бере участь велика кількість добровольців, що не відносяться безпосередньо до науки. Для підрахунку тюленів Уедделла вчені залучили більш ніж 300 тисяч добровольців — вони аналізували сотні супутникових знімків високої роздільної здатності, що охоплюють величезні території Антарктиди, щоб підрахувати кількість особин. Попри те, що цей вид надзвичайно важливий для екосистеми Південного океану, досі ніхто не міг визначити точну кількість особин через суворі погодні умови. Але тепер дослідники можуть використовувати супутникові знімки з високою роздільною здатністю для цих цілей.

Результати показали, в Антарктиці мешкає близько 202 тисяч самок тюленів Уедделла у віці до 20 років. За попередніми оцінками, самок тюленів має бути близько 800 тисяч. Самці ж практично не потрапляли в кадр, тому що в листопаді, коли були зроблені супутникові знімки, вони в основному знаходилися у воді під льодом, охороняючи свої території.

Однак вчені відзначають, що ці показники не свідчать про зменшення чисельності тюленів — просто до цього фахівці сильно завищили передбачувані показники. Зараз дослідники розробили ефективний процес їх моніторингу, щоб побачити, чи буде змінюватися популяція в порівнянні з цим вихідним рівнем.

Тюлені Уедделла – один з найбільш знакових видів Антарктиди. Територіально вони мешкають південніше всіх ссавців і можуть прожити до 30 років навіть в найсуворіших умовах. Вони багато часу проводять на плаваючих навколо Антарктиди крижинах і полюють на антарктичних іклів, яких виловлюють в комерційних цілях і використовують в їжу.

По суті, Тюлені Уедделла є “індикаторним” видом для Південного океану, відзначають вчені. Відстежуючи їх кількість за супутниковими знімками, вчені сподіваються дізнатися більше про те, як зміна клімату і рибальство в водах Антарктики можуть з часом вплинути на тюленів і всю екосистему.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments