Наука

Вчені придумали, як “перехитрити” рак мозку. Допоміг тандем двох речовин

Біологи виготовили спеціальну наночастинку. Результати виявилися навіть кращими, ніж очікувалося.

Вчені з онкологічного центру Мічиганського університету Рогеля зраділи, коли виявили невелику молекулу, що блокує ключовий шлях в пухлинах головного мозку. Але виникла проблема: провести інгібітор через кровотік в мозок, щоб дістатися до пухлини, не так просто.

У співпраці з кількома лабораторіями вчені виготовили спеціальну наночастинку. Вона “перехитрила” рак мозку і результати виявилися навіть кращими, ніж очікувалося.

Наночастинки доставили інгібітор до пухлини в дослідах на мишах. Там ліки успішно активувало імунну систему для знищення раку. Також цей процес запустив імунну пам’ять, так що пухлина, яка знову з’явилася теж була знищена. Це означає, що новий підхід може не тільки лікувати пухлини головного мозку, але й запобігати або відстрочувати рецидиви.

Низькомолекулярний інгібітор AMD3100 розробили для блокування дії CXCR12. Це цитокін, що вивільняється клітинами гліоми. Він створює щит навколо імунної системи, запобігаючи її активацію проти пухлини. Дослідники показали на мишачих моделях гліоми, що AMD3100 запобігає зв’язуванню CXCR12 з імуносупресивними мієлоїдними клітинами. При знешкодженні цих клітин імунна система залишається неушкодженою і може атакувати пухлинні клітини.

“Ніхто не міг ввести цю молекулу в мозок. Це дійсно величезна віха, адже результати для пацієнтів з гліомою не покращилися за останні 30 років», — пояснює Марія Г.Кастро, доктор філософії, професор нейрохірургії RC Schneider Collegiate. Кастро є старшим автором дослідження, опублікованого в журналі ACS Nano.

Незважаючи на збільшення виживаності при багатьох типах раку, гліома залишається особливо небезпечним онкологічним захворюванням: тільки 5% пацієнтів живуть через п’ять років після постановки діагнозу.

Гліоми часто стійкі до традиційної терапії, а середовище всередині пухлини пригнічує імунну систему, роблячи неефективними нові імунні методи лікування. Крім того, існує проблема подолання гематоенцефалічного бар’єру.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button