Наука

Дослідники оцінили екологічні наслідки переходу на віддаленну роботу

Вуглецевий слід співробітників, що працюють з дому, на 54% нижче. Дослідження опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фото автора Tima Miroshnichenko: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/4908727/

Дослідники з Корнельського університету і компанії Microsoft оцінили екологічні переваги віддаленої і гібридної роботи. За оцінкою вчених, вуглецевий слід — сукупність викидів парникових газів від однієї людини — у працюючих з дому на 54% менше, ніж у офісних співробітників.

Вчені використовували дані опитувань і моделювання, щоб врахувати фактори, які впливають на кількість викидів. Вони оцінювали використання енергії в житлових будинках і в офісі протягом дня, відстань для поїздок на роботу і вид транспорту, використання пристроїв зв’язку, середня кількість членів сім’ї та конфігурацію офісу, наприклад спільне використання місць і розмір будівлі.

Для оцінки не можна просто відняти вплив поїздок на роботу і енергію в офісі, відзначають вчені. Зміна режиму роботи впливає на різні аспекти життя. Наприклад, віддалені працівники частіше використовують транспорт для поїздок, незв’язаних з роботою, наприклад, на розважальні заходи, значимість яких зростає. Крім того, на відміну від офісних працівників ті, хто працюють в гібридному режимі, живуть від місця роботи на більшій відстані.

Сукупність цих факторів призводить до того, що вуглецевий слід від віддалених працівників знижується вдвічі. Для гібридних співробітників, які працюють з дому від двох до чотирьох днів на тиждень викиди менше на 11 – 29%, а робота з дому протягом одного дня не впливає на вуглецевий слід.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button