Головна / Людина / Вчені: Регулярні фізичні навантаження допомагають омолодити мозок на 10 років

Вчені: Регулярні фізичні навантаження допомагають омолодити мозок на 10 років

Вчені з Колумбійського університету (США) з’ясували, що регулярні фізичні навантаження допомагають омолодити мозок і розумові навички на 10 років. Щоб дізнатися це, експертам довелося вивчити дані 130 американців у віці від 20 до 67 років, що займаються різними видами спортивних вправ.

Дослідники розділили учасників експерименту на дві групи. У першій — добровольцям запропонували заняття на велотренажері і біговій доріжці, в другій групі людям потрібно було виконувати вправи для розтяжки м’язів тіла і хребта.

Результати дуже здивували представників світу науки, оскільки серед членів першої групи аеробні навантаження змогли збільшити обсяг сірої речовини, та поліпшити розумові процеси. Це спостерігалося у всіх учасників, навіть тих, кому було лише 20 років. Дані показали: мозок 40-річних людей, що активно займаються бігом, молодше на 10 років, а у тих, кому за 60, головний орган центральної нервової системи є молодшим на 20 років.

Фахівці впевнені, що нове відкриття допоможе більше дізнатися про дію не фармацевтичних методів уповільнення процесу старіння головного мозку, а відповідно — знизити ризик розвитку такого явища, як старече слабоумство. На думку авторів роботи, завдяки фізичним навантаженням людина простіше регулює свою поведінку і поліпшує організаційні навички.