Земля

Вчені розгадали загадку виникнення золота на Землі

Найцінніший з усіх металів, що перебувають в надрах Землі, з’явився на нашій планеті 443 мільйони років тому. Йдеться про золото. Фахівці вважають, що золота в космосі не так вже й багато і виникає воно в результаті одного дуже рідкісного явища.

Астрономи припускають, що виникненню золота передують короткі гамма-спалахи, які виникають в результаті зіткнення нейтронних зірок при цьому виділяється колосальна кількість енергії. Якраз в цей момент в космос йде викид речовин, серед яких є і золото.

foto_cikavosti_04.10.2014-01_resized

Вчені впевнені, що більше 400 мільйонів років тому саме такий гамма-спалах відбувся на відстані 6000 світлових років від нашої планети. Правда, він став причиною не тільки утворення запасів золота на нашій планеті, але і вимирання 60% живих істот, які населяли планету в цей період.

Читайте також: Цікаві факти про золото

Спалах, що тривав всього кілька секунд, значно зменшив озоновий шар Землі, що призвело до третього глобального вимирання живих істот, які тоді населяли Землю.

Фахівці заявляють, що в момент гамма-спалаху виділяється енергія рівна тій, що виробляє Сонце за 10 млрд років свого існування. Таким чином, ці вибухові процеси є вкрай небезпечними навіть для об’єктів, що знаходяться в сотнях і тисячах світлових років.

Натхнення: informing.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button