Людина

Вчені розкрили механізм роботи біологічного годинника

Біологічний годинник людини відповідає за добові ритми організму, в тому числі за моделі сну і неспання, а також за обмін речовин. Дослідники Манчестерського університету виявили раніше невідомий механізм, за допомогою якого біологічний годинник реагує на зміни в навколишньому середовищі.

biolohichnyi_hodynnyk_450

Більшість клітин і тканин організму містять внутрішні біологічні таймери, також відомі як циркадні ритми. Їх завдання – забезпечення проходження органів 24 -годинному ритму. Через це більшість людей сплять вночі і не сплять протягом дня. Однак іноді ритм біологічного годинника порушується внаслідок схильності організму до змін навколишнього середовища, що порушують природні ритми, оскільки генетично людина не придатна до зміни часових поясів або позмінної роботи.

У ході експериментів на мишах учені виявили, що специфічний фермент казеінкіназа управляє здатністю біологічного годинника скидати налаштування або коригувати їх з урахуванням світових змін. Миші з дефіцитом казеінкінази швидко пристосовувалися до зміни режиму день-ніч. Крім того, при отриманні препаратів, що блокують вироблення казеінкінази, миші адаптувалися до змін набагато швидше. До того ж адаптація до нового середовища зменшувала метаболічні збої – негативні наслідки, пов’язані з порушенням роботи біологічного годинника.

За словами вчених, відкриття дозволить почати розробку препаратів, що поліпшують самопочуття людей, які відчувають негативні наслідки позмінної роботи, а також порушення сну і біоритмів. Результати дослідження були опубліковані в журналі Current Biology.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button