Наука

Вчені розкрили роль “другого мозку” в травленні

Французькі вчені в результаті вивчення ембріогенезу розкрили роль “другого мозку” у травленні. З’ясувалося, як нейрони контролюють м’язові скорочення, що беруть участь у травленні.

Два м’язи в кишківнику рухаються разом і змішують поглинену їжу, а між ними знаходиться автономна мережа нейронів, відома як “другий мозок”. Вивчаючи розвиток руху, пов’язаного з травленням у курячих ембріонів, команда дослідників з CNRS і Паризького університету з’ясувала, як нейрони контролюють м’язові скорочення, що беруть участь у травленні. Перші рухи в кишківнику є м’язистими, але дослідники виявили, що активована кишкова нервова система координує ці два м’язи. Виявилося, коли перша скорочується, щоб проштовхнути їжу через кишку, а нейрони, деформовані цим рухом, впливають на другий м’яз, щоб розслабити її, відкриваючи прохід.

Вивчення даних рефлексів на ембріональній стадії дає додаткове розуміння того, як ці органи функціонують. Результати дослідження допоможуть у вивченні хвороб кишківника і виявленні нових шляхів лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button