Наука

У Сінгапурі молоко почали виробляти з клітин

Вчені кажуть, що тваринництво спричиняє багато викидів метану.

Щоб покращити екологічні показники, лабораторія TurtleTree Labs виробляє справжнє молоко з клітин молочних залоз ссавців. Про це повідомляє  BBC.

«Ми перша компанія у світі, яка використовує клітини молочних залоз ссавців для створення сирого молока. Дотепер ми мали успіх із клітинами корів, кіз, овець і верблюдів, а отже, можливості величезні», — зазначає головний стратег лабораторії TurtleTree Макс Рай.

Після вилучення в лабораторії аналізують і вибирають найбільш життєздатні клітини. Потім створюють зовнішнє середовище, що імітує природне всередині ссавців. Після цього клітини перетворюють необхідні мікроелементи на молоко. Плюсом є те, що їх можна використовувати повторно.

В лабораторії зазначають, що сучасна молочна галузь є екологічно нежиттєздатною: лише молочне тваринництво вносить 4 % до загальних викидів парникових газів від людської діяльності — це приблизно два мільярди тонн CO2 щороку.

Загалом 37 % глобальних викидів метану припадає на утримання великої рогатої худоби. Молочна продукція також споживає величезну кількість ресурсів, таких як земля та вода.

«Це не може тривати, особливо якщо ми хочемо нагодувати ще мільярд людей на цій планеті. Ми можемо отримати справжнє молоко, не завдаючи шкоди планеті та тваринам, тому це майбутнє», — йдеться у повідомленні компанії.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button