Здоров'я

Вчені розкрили секрет неприємного запаху поту

Для багатьох запах тіла є неприємним побічним ефектом у повсякденному житті. Запах викликається бактеріями на шкірі, які секретують особливі молекули. Давно відомо, що сам по собі піт не має запаху – він виникає, коли бактерії поглинають цукрові білки, випускаючи при цьому специфічні сполуки (Меркаптани і Тіоспирти), що володіють неприємним запахом.

17-04-15-foto-600x337-1

Дослідники з Університету Йорка у Великобританії вивчили мікробіом пахв і визначили унікальний набір ферментів в бактерії Staphylococcus hominis, які виробляють Тіоспирти, які є важливою складовою характерного запаху тіла. Фахівці оцінили здатності більш ніж 150 генетичних популяцій мікроорганізмів з пахвових зразків шкіри виробляти неприємний запах і встановили, що саме бактерія Staphylococcus hominis, що мешкає на шкірі пахв, стоп і інших частин тіла, в першу чергу, відповідальна за неприємний запах.

«Ця робота значно розширила наше розуміння конкретних біохімічних процесів, що беруть участь у виробництві запаху тіла, – говорить провідний дослідник Dan Bawdon. – Дивно, що запах тіла регулюється лише невеликим числом з багатьох видів бактерій, що живуть в пахвових западинах. Ми відкрили можливість інгібування утворення запаху тіла з використанням сполук, призначених для зниження активності конкретних білків, контролюючих вивільнення неприємного запаху ».

Читайте також: Який запах поту відштовхує чоловіків від жінок

Традиційні дезодоранти і антиперспіранти без розбору знищують пахвові бактерії або блокують наші потові залози. Обидва ці способи мають негативні побічні ефекти. За словами фахівців, їх відкриття допоможе їм створити сполуки, які спеціально будуть спрямовані на зниження виробництва Тіоспирти, залишаючи мікрофлору пахв непошкодженою. При цьому позбавлення від запаху поту буде більш тривалим.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button