Здоров'я

Буденні речі, що представляють небезпеку для здоров’я

Будь-яка людина знає, що переходити дорогу на червоне світло або доторкатися до оголених електричних проводів небезпечно для здоров’я. А чи багато людей замислюються про шкоду буденних речей або звичок? Наше життя складається з простих дій, які ми повторюємо день у день. І багато з них можуть негативно впливати на стан організму.

Сучасне житло наповнене безліччю предметів, які роблять існування комфортним і приємним. Вони допомагають в роботі по дому і виконанні професійних обов’язків. У більшості випадків, саме навколишні речі і стають фундаментом наших звичок.
Для довідки
«Більша частина наших хвороб – це справа наших власних рук; ми могли б майже всіх їх уникнути, якби зберегли спосіб життя простий, одноманітний і відокремлений, який даний нам природою» (Жан-Жак Руссо)

Для того щоб зберегти здоров’я, потрібно переглянути свій спосіб життя і проаналізувати щоденні дії.

Небезпечні повсякденні дрібниці

1. Антибактеріальне мило. Засоби, що вбивають мікроби, міцно увійшли в наше життя. Реклама переконує, що боротися з небезпечними бактеріями потрібно всіма доступними методами. Але чомусь вона замовчує про зворотній бік медалі.

До складу такого мила входять триклокарбан і триклозан. Ці елементи відповідають за знищення шкідливих бактерій і забезпечують захист від зовнішніх інфекцій. Але при цьому з’являється інша проблема. Разом з хвороботворними мікробами видаляються і корисні. Організм втрачає дуже важливий рубіж захисту. Також існує популярна думка, що триклокарбан негативно впливає на роботу ендокринної системи.

Лікарі рекомендують не користуватися антибактеріальним милом постійно. Воно ідеально підійде для агресивних умов. Наприклад, при роботі в саду або частому контакті з біологічними відходами.

2. Будильник. Більшість людей змушені рано прокидатися, щоб встигнути на навчання або роботу. Порушення циркадних ритмів (циклічних коливань інтенсивності різних біологічних процесів через зміну дня і ночі) негативно впливає на стан імунітету і може спровокувати ожиріння. Крім цього, не можна забувати і про небезпеку різкого пробудження.

Дослідження показали, що саме будильник частіше від інших побутових приладів стає джерелом стресу. Різкий звук підвищує артеріальний тиск і змушує організм мобілізувати всі ресурси. А це приводить до підвищеної зношуваності серцево-судинної системи.

Звичайно, відмовитися від використання будильника навряд чи вийде. Але згладити його вплив можна. Для цього потрібно вирівняти графік пробудження в будні і вихідні дні. Тоді організм навчиться прокидатися поступово.

3. Побутова хімія. Сучасні господині володіють значним арсеналом різних засобів, що допомагають боротися з забрудненнями в квартирі. Вважається, що при правильному використанні вони ніяк не шкодять організму. Але це не так.

Важливо пам’ятати, що будь-яка хімічна продукція є сильним алергеном. Причому деякі прояву таких реакцій можуть перейти в хронічну форму. Також небезпеку для життя і здоров’я представляють поверхнево активні речовини. Вони погано піддаються змивання, тому можуть довго залишатися на тілі.

Повна відмова від побутової хімії приведе до повернення до доісторичних часів. Зменшити негативний вплив можна, правильно обираючи миючі засоби. Перед покупкою слід уважно вивчити інструкцію для застосування та оцінити ризики для здоров’я.

4. Рюкзак. Носити речі в заплічній сумці зручніше, ніж в руках. Тому підготовка до школи завжди починається з вибору ранця. Зошити, підручники та інші шкільні приладдя стають важким тягарем для спини на тривалий термін.

Багато захворювань опорно-рухового апарату пов’язують саме з неправильним положенням спини під час носіння рюкзака. Шкода, але альтернативи такій сумці немає. Зменшити навантаження можна, збалансувавши ранець наплічними ременями і відмовившись від носіння непотрібних речей.

5. Стілець. Безліч сучасних професій вимагає тривалого перебування у положенні сидячи. Офісні працівники, вчителі, програмісти проводять на стільцях більшу частину свого часу. Це загрожує появою проблем зі здоров’ям. Причому вони не обмежуються порушенням роботи хребта. Затискаються нервові волокна і кровоносні судини, що негативно впливає на функціонування всіх систем організму.

Результати дослідження, опублікованого в Європейському кардіологічному журналі, показали, що чим частіше людина встає, тим менше шкоди наноситься її здоров’ю. Саме тому розминка під час робочого дня корисна і необхідна.

Читайте також: 

6. Вушні палички. Непримітне на вид пристосування може спровокувати появу вушної пробки, отиту і, як наслідок, головних болів і порушення слуху. Тому більшість лікарів-отоларингологів не рекомендують користуватися ватяними паличками для очищення вушних ходів.

Більш того, фахівці вказують на той факт, що сірка виконує потрібну функцію захисту від зовнішніх забруднень і шкідливих бактерій. Природа сама подбала про те, щоб її надлишки виходили з організму. Це відбувається при русі щелепами.

Лікарі радять мити зовнішню частину вушної раковини вказівним пальцем, а палички використовувати тільки в косметичних цілях.

7. Шльопанці. Це найпопулярніше вид взуття в спекотний період. Влітку хочеться, щоб ногам було комфортно. Але не можна забувати про те, що в’єтнамки шкодять ході і поставі.

Найчастіше подібне взуття – це підошва і ремінці, які фіксують її на стопі. При ходьбі доводиться підтискати пальці і розгортати гомілку всередину, що призводить до перенапруження м’язів і розтягування довгої підошвової зв’язки. Необхідно пам’ятати, що шльопанці призначені для короткого ходіння по пляжу, а не для постійного.

До наведеної вище інформації можна ставитися по-різному. Звичайно, не слід викидати потенційно небезпечні речі, але варто задуматися про те, як зменшити їх негативний вплив.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button