Здоров'я

Соціофобія підвищує ризик розвитку проблем з зубами

За даними дослідження вчених з Тель-Авівського університету, люди, які страждають від соціофобії схильні до скрежету зубами або якщо говорити науковими термінами до бруксизму. Цей розлад призводити до швидкого зносу зубів, появі тріщин на них і щелепної болю.

4cf2252af28043d7debb791a18a2eaa1

Для участі в дослідженні були запрошені 75 чоловіків і жінок, вік яких становив 30 років. В експериментальну групу ввійшли добровольці (40 осіб), що страждали соціофобією. Контрольна група складалася з 35 осіб без цього розладу. Під час дослідження випробовувані були піддані психологічним тестам та обстеження у стоматолога. Крім того вони відповіли на різні питання, наприклад, про те, як часто вони жують жуйку, гризуть нігті або рухають нижньою щелепою не стикаючись при цьому зубами. Також учені дізналися, у кого з випробовуваних були симптоми бруксизму.

Читайте також: 

В результаті, у 42,1% випробовуваних з соціофобією був виявлений помірний і сильний знос зубів та у 28,6% добровольців з контрольної групи. Безпричинно нижньою щелепою рухали 32,5% добровольців, що страждали соціофобією і 12,1% людей, що не мають цього психічного розладу. При цьому скарги на бруксизм були у 42,5% людей з соціофобією і тільки у 3% добровольців з контрольної групи. Раніше вчені пов’язували бруксизм з вживанням антидепресантом, але в цьому дослідженні фахівці не виявили такого зв’язку.

Натхнення: www.megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button