Екологія

Розроблено пластик, який може виробляти електрику

Вчені з університету Техасу в Далласі оголосили про розробку волокна з пластика, який може поглинати енергію. На думку вчених, цей матеріал може стати основою для безлічі додатків в «зеленій» енергетиці.

17-04-15-foto-600x337-1 (2)

Вчені в ході експериментів виявили, що полівініліденфторид (PVDF) при розтягуванні або стисненні може виробляти електрику. Вальтер Войт, керівник команди вчених, буде представляти результати роботи на 249-их Національних зборах Американського хімічного товариства (ACS).

Даний матеріал може бути використаний для пасивного збору електроенергії, наприклад, при пересуванні пасажирів літака в салоні під час польоту. Цю зібрану енергію потім можна направити на харчування освітлювальної системи та інших малопотужних електричних систем авіалайнера. Це дозволить зробити сучасні літаки більш легкими і енергоефективними.

Читайте також: 

Крім того, полімер PVDF може сам змінювати форму при накладенні на нього електричного поля. Завдяки цій властивості, матеріал ідеально підходить для створення штучного м’яза, яке повинно розтягуватися або стискатися під впливом електричного імпульсу.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть