Всесвіт

Вчені розкрили природу незвичайної зірки, що втікає з Чумацького Шляху

Астрономи з університету Бостона з’ясували можливу природу дивної зірки LP 40-365. Вона летить крізь галактику зі швидкістю близько двох мільйонів кілометрів на годину – цього достатньо, щоб покинути галактику Чумацький Шлях.

Сам об’єкт LP 40-365 навіть не можна назвати повноцінною зіркою. Це швидше її залишок, який раніше знаходився в подвійній системі. Однак через спалах наднової отримала потужний поштовх. Результати дослідження опубліковані в журналі The Astrophysical Journal Letters.

Зараз об’єкт LP 40-365, що  тікає з Чумацького Шляху знаходиться на відстані близько 600 парсеків або 2 тис. світлових років. Він рухається зі швидкістю близько 600 км / c. Астрономи відзначають у залишку зірки незвичайний хімічний склад. Так, вона відрізняється високим вмістом металів: в основному, об’єкт містить тільки елементи важче водню і гелію, які є продуктами ядерних реакцій під час спалаху наднової. Провівши дослідження, вчені з’ясували, що LP 40-365 являє собою уламок зірки, що залишилися після вибуху, що належать до наднових типу Iax.

Астрономи проаналізували дані космічних телескопів “Хаббл” і TESS і виявили, що об’єкт обертається, роблячи один оберт навколо осі за дев’ять годин. LP 40-365 являє собою залишок білого карлика, який вибухнув після того, як взяв на себе занадто багато маси, перетягнутої із зірки-компаньйона. На це вказує відносно низька швидкість обертання об’єкта.

Наднові типу Iax (SN Iax) є найбільшим класом незвичайних (пекулярних) наднових, породжених білими карликами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button