Людина

Вчені: Розлучення призводить до пошкодження ДНК

Група дослідників з університету Гронінгена, розташованого в Нідерландах, змогла з’ясувати, що найбільш шкідливим стресом для організму людини є переживання, спровоковане розлученням. Розставання подружжя здатне заподіяти шкоду не тільки нервовій системі, але і їх ДНК.

352cdcad2f5c641de237b47cd847838d

Група вчених, очолювана доктором Соні ван Окенбург, провела дослідження довжини теломерів понад 1000 добровольців протягом тривалого періоду, час від часу роблячи необхідні виміри. Крім того, учасникам експерименту необхідно було відповісти на питання, яким великим потрясінням вони піддавалися останнім часом.

Як з’ясувалося, за час дослідження довжина теломери вкорочувалася швидше тільки у тих випробовуваних, яким за цей час довелося пережити смерть близької людини, серйозні проблеми на роботі або ж розлучення зі своєю половинкою. Власне це зазвичай і є причиною того, що такі люди зовні виглядають набагато старше своїх однолітків. Передчасне старіння організму відбувається через пошкодження ДНК, оскільки саме теломери відповідає за реплікацію повних і здорових хромосом, попереджаючи розвиток захворювань.

Незважаючи на це, на думку медиків, пошкодження ДНК можуть бути усунені. Для цього потрібно більше часу приділяти фізичним вправам. Підвищена активність і навантаження допоможуть усунути всі негативні наслідки стресу.

Натхнення: www.megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button