Людина

Лікарі: Легені залишаються пошкодженими навіть після припинення куріння

Негативні наслідки зберігаються навіть через роки після відмови від сигарет. Лікарі кажуть, що куріння залишає тривалий шкідливий ефект на легенях.

Згідно з новим дослідженням, як нерегулярні, так і завзяті курці страждають від тривалого пошкодження легенів навіть після багаторічної відмови від куріння. Дані, зібрані американськими вченими з Колумбійського університету, довели, що довгострокові наслідки куріння набирають обертів при курінні не менше п’яти сигарет на день. Ще одним дивовижним відкриттям є те, що спостерігаються однакові рівні шкоди, в не залежності від ступеня пристрасті до шкідливої звички.

«Багато хто вважає, що курити час від часу не так уже й погано, але різниця при великій або малій кількості сигарет до втрати функції легенів відносно невелика», – сказала доцент Елізабет Олснер, провідний автор дослідження.

Експерти прийшли до такого висновку після обстеження більш ніж 25 000 осіб щодо змін в дихальній системі. Відмова від куріння може допомогти запобігти проблемам зі здоров’ям. Однак було виявлено, що наслідки куріння можуть тривати протягом 30 років після того, як люди дістали з пачки останню сигарету.

Медики нагадують, що навіть легкі курці мають високий ризик розвитку хронічної обструктивної хвороби легень. Цьому стану сприяло виникненню серцевих захворювань, раку легенів і високого кров’яного тиску. Фахівці з США вже розробляють нові методи лікування цього синдрому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button