Людина

Знайдений спосіб передбачити смерть людину

Вчені Інституту Солка (США) розробили новий спосіб визначення біологічного віку людей, який може не збігатися з хронологічним. Для цього вони визначили активність ключових генів у клітинах шкіри. Метод дозволить вжити заходів щодо запобігання передчасної смерті людини, якщо в ході аналізу будуть виявлені тривожні ознаки. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Дослідники проаналізували молоді й старі клітини сполучної тканини (дермальні фібробласти), взяті зі шкіри 133 осіб у віці 1-94 років. Цей тип клітин, допомагає загоювати рани і синтезувати компоненти міжклітинної речовини (матриксу). Вчені скористалися методом, званим РНК-секвенуванням, для пошуку біомаркерів старіння, які змінюються з віком.

РНК-секвенування дозволяє встановити послідовність нуклеотидів в молекулах інформаційної РНК, які є продуктом експресії генів. Таким чином, метод дозволяє встановити, які гени активні у певних клітинах в тому чи іншому віці. Вчені застосували алгоритми машинного навчання, щоб розсортувати отримані дані і знайти біомаркери старіння. Цей метод дозволив передбачити станом фібробластів приблизний вік людини з похибкою у вісім років.

Аналіз фібробластів, взятих у хворих прогерію, при якій відбувається передчасне старіння, показав, що ці пацієнти приблизно на десять років старше свого хронологічного віку.

Кнопка «Наверх»