Людина

Усамітнення корисне для психічного здоров’я

Люди, які проводять багато часу наодинці з собою, мають низький рівень стресу і в меншій мірі схильні до ризику розвитку депресії і тривоги, повідомляють вчені з Університету Буффало. Крім того, усамітнення сприяють підвищенню креативності.

За словами експертів, свідома самотність відрізняється від соціального уникнення і може бути корисна для психічного здоров’я, сприяючи творчості. Творчість, у свою чергу, знижує стрес, допомагаючи людині досягти так званого «стану потоку», при якому мозок працює з оптимальною ефективністю, вивільняючи допамін. Фахівцями давно доведено, що зниження стресу призводить до поліпшення здоров’я серця і скорочення ризику розвитку недоумства.

Соціальна взаємодія відіграє центральну роль як в психічному, так і фізичному здоров’ї, але саме усамітнення є найбільш сприятливим середовищем для творчої діяльності, кажуть експерти. В ході вивчення 300 осіб було встановлено, що люди, які любили проводити час на самоті, були більш креативними і менш тривожними. Таким чином, отримані результати показують, що умисна самотність має значні переваги для творчого мислення і психічного здоров’я.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»