Фото

Вчені розповіли про філіппінські печери, розташовані під кришталево чистою річкою

За словами фахівців на Філіппінах на острові Мінданао посеред лісу протікає абсолютно чиста річка Hinatuan Enchanted, глибина якої становить 24,5 метра.


Дана річка впадає в Філіппінське море, а також Тихий океан. Під нею розташована мережа печер, велика частина якої залишається невивченою. Річку прозвали «Зачарована», коли вона була описана дипломатом Модестом Фароланом у своїй поемі, що іменується як «Ріо-Енкантадо». Між тим під річкою розташовується серія підземних взаємопов’язаних печер. Їх вперше виявив Алекс Сантос в 1999 році.

У 2010 році відбулося перше велике дослідження таких підводних печер. На чолі цієї місії був доктор Альфонс Аморес. У 2014 році в ході шостої експедиції доктор Аморес на глибині сорока метрів помер. Тіло змогли витягти з печери тільки через кілька днів через дуже вузький вхід.

У свою чергу команда продовжила дослідження вже в березні 2015-го року. Мета роботи полягала у вивченні району печер, який розташований на глибині понад 82 метрів. Донині частина тунелів є поки що не вивченою. Річка Hinatuan Enchanted раніше була популярним місцем для купання. Однак внаслідок заборони на сьогоднішній день в ній можуть знаходитися виключно дайвери-дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button