Головна / Наука / Вчені розповіли про зовнішній вигляд мешканців інших планет

Вчені розповіли про зовнішній вигляд мешканців інших планет

Вчені, що вивчають різні форми життя, розповіли про зовнішній вигляд мешканців найближчих до Землі планет: Енцелади, Європи, Марса. Венери. Матеріали дослідження з’явилися в профільному виданні.

Британські астробіологи допускають життя на Венері з температурою від -20 до +65 градусів. В атмосфері планети переважають сірчані кислоти і водяні пари, в яких можуть існувати бактерії-екстремофіли, наприклад, археї, що зустрічається на острові Хоккайдо. Цей вид може витримати радіацію і температурні коливання.

Земля і Марс мали схожість, загублену 3-4 млрд років тому. Геолог Тімоті Паркер вивчив рельєф планети і прийшов до висновку, що вона могла бути колискою життя, яка бере свій початок з теорії панспермії. Висихання водойм на Червоній планеті не говорить про вимирання всіх живих істот, так як деякі штами бактерій і нижчих грибів можуть жити у вічній мерзлоті, в марсіанських льодах.

Супутник Сатурна Енцелада покритий льодом, під яким може ховатися солоний океан. На це вказують викиди діоксиду вуглецю, аміаку, хлориду натрію і води. В таких умовах прекрасно існують хемотрофи і органотрофи.