Головна / Людина / Вчені розповіли, як правильно тренувати тіло і мозок в зрілому віці

Вчені розповіли, як правильно тренувати тіло і мозок в зрілому віці

Австралійські вчені з’ясували, що підтримувати організм у тонусі після 40 років можна завдяки регулярним заняттям спортом, наприклад, тренування на велотренажері.

По-перше, цілющий вплив на організм надає плавання і аквааеробіка. Відмічається особлива ефективність вправ, виконаних у воді, шляхом зміцнення м’язів, поліпшення кровообігу і позитивного впливу на органи дихання. По-друге, мова йде про ходьбу з палицями або так звану скандинавську ходьбу. Цей вид фізичної активності приводить в тонус м’язи кінцівок, спини, тазу і преса. При цьому практично відсутня загроза отримання травми.

По-третє, позитивний вплив на здоров’я надає гра в настільний теніс. В цьому випадку навантаження на організм мінімальні, але, однак, вони є відмінним способом для зміцнення опорно-рухової системи, удосконалення координації рухів і розвитку гостроти зору. За допомогою ранкової зарядки тіло можна оздоровити без відвідування тренажерних залів.

Крім підтримки фізичного здоров’я організму, фахівці рекомендують приділяти особливу увагу і розумовому здоров’ю, контролювати ясність розуму, не залишати без уваги випадки забудькуватості. Для того, щоб запобігти порушенню когнітивної функції, необхідно вирішувати кросворди або розгадувати ребуси. Також відмінним рішенням для тренування мозку є вивчення іноземних мов.