Здоров'я

Цукор насправді погіршує настрій, а не покращує

Згідно з новим дослідженням Університету Уорвіка , Берлінського університету імені Гумбольдта та Університету Ланкастера, цукор нічого не робить для підняття вашого настрою і насправді може погіршити його, а не забезпечити людину “активною енергією”.

Використовуючи дані 31 дослідження, пов’язані з цукром, в яких загалом взяли участь понад 1300 дорослих добровольців, доктор Константінос Мантанціс з Університету Гумбольдта, д-р Сандра Сюнрам-Леа з Університету Ланкастера і д-р Фрідеріке Шлагеккен і професор Елізабет Мейлор з факультету психології Уоріка виявили, що споживання цукру може збільшити втому і знизити уважність протягом години після його споживання.

Крім того, команда виявила, що ідея “цукрової лихоманки” є чисто міфічною і не має ніякої правди. Цукор не впливає на настрій поодинці, незалежно від кількості.

“Ідея про те, що цукор може поліпшити настрій, так сильно вплинула на популярну культуру, що люди у всьому світі споживають солодкі напої, щоб стати більш активними, уважними або боротися з втомою”, – сказав д-р Мантантзіс.

“Наші висновки дуже чітко вказують на те, що такі твердження не обґрунтовані — у всякому разі, цукор, ймовірно, змусить вас почувати себе гірше”.

“Зростання ожиріння, діабету та метаболічного синдрому в останні роки підкреслює необхідність науково обґрунтованих дієтичних стратегій для просування здорового способу життя протягом усього життя”,- додала доктор Сандра Сюнрам-Леа.

“Наші результати показують, що солодкі напої або закуски не забезпечують швидку “заправку палива”, щоб ми почували себе більш активними”.

Професор Мейлор сподівається, що ці результати спонукають громадськість відмовитися від солодких закусок і напоїв, які продаються для підвищення настрою і для нібито підняття працездатності.

Результати дослідження опубліковані в Neuroscience & Biobehavioral Reviews.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button