Здоров'я

Вчені розповіли, як уникнути здуття живота

Для того щоб забути про дискомфорт, пов’язаний зі здуттям живота, вчені пропонують дотримуватися певної дієти, що виключає з раціону вуглеводи, які погано засвоюються. Також в боротьбі з метеоризмом допоможуть трав’яні чаї і фізичні вправи.

Дієтолог з Австралії Ларіна Робінсон не поспішає звинувачувати у здутті живота продукти FODMAP, тобто коротколанцюгові вуглеводи (олігосахариди, дисахариди і моносахариди), які погано або не повністю всмоктуються у тонкому кишечнику людини і провокують підвищене газоутворення (пшениця і жито, цибулю і часник, молоко, яблука, капуста тощо). Фахівець також розглядає клейковину, що міститься в хлібному зерні, як основну причину метеоризму. Ці продукти, як і антибіотики, впливають на ШКТ людини індивідуально, в одних викликаючи здуття живота, у інших – ні.

Тим не менш, людям, що страждають подібною патологією, корисно обмежити себе дієтою, що виключає з раціону білий хліб, чіпси, печиво, тістечка, газованої води і віддавати перевагу фруктам і овочам, а також цільнозерновим джерелам вуглеводів. Процес здуття живота Ларіна Робінсон описала так:

«В кишечнику міститься безліч мікроорганізмів. Газ є побічним продуктом бактерій, які бенкетують на певних вуглеводах, які потрапляють в товсту кишку».

Якщо здуття живота все ж сталося, дієтолог рекомендує фізичні вправи, засновані на русі м’язів в травній системі, а також трав’яні чаї, особливо з ромашки, м’яти, фенхелю і імбиру. Благотворно вляиют на ШКТ і пробіотики, що містяться в йогуртах і квашеній капусті.

Здуття живота може представляти собою хронічне захворювання. У цьому випадку самолікування протипоказано, і слід звернутися за медичною допомогою, так як воно може свідчити про наявність інших проблем в організмі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button