Здоров'я

Створено біореактор для виробництва людських тромбоцитів

 

Американські дослідники з клініки Brigham and women’s Hospital в Бостоні розробили і перевірили роботу біореактора нового покоління, який призначений для виробництва в пробірці клітин людської крові – тромбоцитів.

foto_cikavosti_28.07.2014-017

Клітини крові, такі як тромбоцити, виробляються в кістковому мозку. Пристрій імітує біологічне середовище кісткового мозку, який виробляє тромбоцити і здійснює хімічні реакції. Штучні тромбоцити повністю функціональні. Це дозволить виробляти тромбоцити в промислових масштабах. Мікрорідинний біореактор тромбоцитів повторює функції, такі як жорсткість кісткового мозку, склад позаклітинного матриксу, розмір мікро-каналу і стабільність кровотоку під мікроскопією високого дозволу живих клітин, щоб зробити людські тромбоцити.

Читайте також: Молода кров оновлює мозок старого

Автори дослідження стверджують, що поява альтернативного джерела життєздатних клітин крові актуально з точки зору зростаючої потреби донорської крові без ризику передачі захворювань. Проведення клінічних випробувань біореактора на людину заплановано на 2017 рік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments