Здоров'я

Фізичні вправи можуть бути ефективніше лікарських засобів

Фізичні вправи також ефективні для профілактики серцево-судинних захворювань, як і лікарські засоби, твердять вчені в своєму новому дослідженні.

У своїй роботі вчені з Медичної школи в Лондоні, з Інституту Охорони здоров’я Гарвардського Університету і Стенфордського Університету аналізували частоту випадків передчасної смерті при вторинній профілактиці коронарної недостатності, відновленні після інсульту, лікуванні серцевої недостатності і профілактиці діабету.

В цілому фахівці проаналізували результати 305 клінічних досліджень за участю понад 300 тис. осіб. У ході експерименту учасники брали певні лікарські засоби і виконували комплекс спеціальних вправ.

У результаті вчені виявили, що при вторинній профілактиці коронарних розладів і діабету, ніякої різниці між фізичними вправами і ліками не спостерігалося. Для пацієнтів, які перенесли інсульт, вправи показали себе більш ефективними засобами. Однак для пацієнтів з серцевою недостатністю діуретики (речовини, що збільшують виведення з організму сечі і зменшують вміст рідини в тканинах і серозних порожнинах організму) виявилися більш корисними, ніж фізичні вправи або інші препарати.

При цьому вчені підкреслюють, що на сьогоднішній день не так багато досліджень було направлено на вивчення впливу фізичного навантаження на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Автори роботи вважають, що для лікування захворювань серцево-судинної системи необхідно розробити комплексну терапію, що включає і ліки, і фізичні вправи.

Причинами серцево-судинних захворювань є порушення діяльності серця і кровоносних судин. У число цих захворювань входять ішемічна хвороба серця (інфаркти), цереброваскулярна хвороба (інсульт), підвищений кров’яний тиск (гіпертонія), хвороба периферичних артерій, ревматичний порок серця, вроджений порок серця і серцева недостатність.

Натхнення: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button