Технології

Інженери створили м’якого робота, здатного змінювати форму під час руху

Інженери створили м’якого робота, здатного змінювати форму під час руху. Пристрій, розроблений вченими зі Стенфордського університету, здатний ухилятися від зіткнень — це дозволить зробити його взаємодію з людиною більш безпечною. Робота опублікована в журналі Science.

Ізопериметричний робот, створений інженерами, є сумішшю трьох типів роботів: м’яких, балкових і колективних роботів. М’які легкі роботи і сумісні, балкові роботи геометричні і можуть змінювати форму, а колективні роботи — це маленькі пристрої, які виконують завдання у групі.

У найпростішій версії робот являє собою надувну трубку у формі трикутника, яка проходить через три невеликих затиски з електродвигунами.

Один затискач утримує конструкцію разом, а два інших рухаються вздовж трубки, змінюючи її кути, і, таким чином, змінюючи форму робота. Дослідники називають його ізопериметричним роботом, оскільки хоча форма різко змінюється, загальна довжина ребер і кількість повітря всередині залишаються незмінними.

Більш складні версії робота складаються з декількох трикутників. Координуючи рухи різних двигунів, вчені можуть змусити робота виконувати різні дії, такі як захоплення м’яча або зміна центру маси, щоб пристрій обертався навколо своєї осі.

Инженеры создали мягкого робота, способного менять форму во время движения

«Істотним обмеженням для більшості м’яких роботів є те, що вони повинні бути прикріплені до громіздкого повітряного компресора, що перешкоджає їх рухи. Ми зробили м’якого робота, який може вільно переміщатися завдяки тому, що в ньому постійно знаходиться тільки певна кількість повітря», – стверджує Натан Усевич, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button