Технології

У Нідерландах створили здатний до самозаживленння біобетон

Нідерландські винахідники розробили самозаживляючий бетон, тріщини в якому автоматично заростають завдяки спеціальним бактеріям.

170d234d1508890d0c202786571f9f11

Звичайний залізобетон з часом покривається мікротріщинами, в які проникає волога. Після декількох циклів замерзання і відтавання надломи розширюються, вода доходить до арматури, запускаючи процес її корозії. Іржа ж займає більше місця, ніж вихідний метал, і в підсумку бетон починає тріскатися і розшаровуватися.

[ads2] Вчені запропонували додавати в залізобетон на стадії його виробництва змішані з молочнокислим кальцієм бактерії роду Bacillus, які живуть на каменях біля активних вулканів і лужних озер. Коли в тріщини потрапляє вода, вона пробуджує бактерії від сплячки, і ті починають поглинати сіль, виділяючи кальцит (одна з форм карбонату кальцію), відкладення якого й заповнюють утворені в бетоні щілини.

Крім того, нову технологію можна застосувати для ремонту вже побудованих будівель і доріг: розпорошити рідину з бактеріями над тріщинами.

Читайте також: 

Винахідник Хендрік Маріус Йонкерс (Hendrik Marius Jonkers) з Делфтського технологічного університету планує налагодити випуск такого спрею до кінця 2015 року, а бетону з бактеріями — до 2016-го. 
«Біобетон ідеально підходить для будівель, до яких люди мають обмежений доступ — шосе, підземним спорудам, бурових вишок. Бактерії відмінно пристосовані до високого лужного середовища і можуть перебувати в сплячці всередині бетону довгі роки», — зазначив учений.

Розробка Йокерса вийшла у фінал конкурсу European Inventor Award 2015 року.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button