Всесвіт

Вчені розшифрували дивні сигнали з космосу

Астрономи з університету Джорджа Вашингтона виявили рідкісне явище — рентгенівські промені, які виходять від системи нейтронних зірок у більш ніж 16 тис. світлових років. За спостереженнями вчених, вони відбуваються кожні 78 днів, і це може бути викликано коливаннями вихрового диска навколо нейтронної зірки.

Зоряну систему MAXI J1621-501 вперше виявили 9 жовтня 2017 під час глибокої галактичної зйомки Swift/XRT; від неї виходили непередбачувані і нетипові рентгенівські спалахи. Дослідники припустили, що система містить як звичайну, так і нейтронну зірку або чорну діру.

Вони пояснили, що в чорних дірах промені виходять від речовини, прискореної до граничних швидкостей, що і створює сильне тертя при падінні до гравітаційної воронки. В нейтронних зірках рентгенівські промені виходять від термоядерних вибухів на їх поверхні і дослідники спостерігали їх кожні 78 днів.

Конкретне джерело цих променів поки не виявлено. Вчені знайшли у космосі близько тридцяти інших джерел світла, які мерехтять таким же чином, пишуть дослідники. Вони називають подібні моделі «суперорбітальними періодами».

 

Вони припускають, що нейтронні зірки в таких бінарних системах, як ця, оточені кружляючими хмарами матеріалу, які відокремлюються від звичайної до нейтронної зірки, створюючи обертовий акреційний диск.

Ще одна версія вчених полягає в тому, що вихровий диск навколо нейтронної зірки коливається з точки зору Землі. Іноді коливання поміщає між нейтронно. зіркою і Землею більшу частину диска, а іноді — меншу. Це і змушує коливання проявлятися кожні 78 днів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments