Всесвіт

Раніше в Сонячній системі була ще одна планета. Вчені розповіли, що з нею сталося

Вчені провели моделювання, судячи з якого, за Нептуном могла ховатися ще одна планета. За розміром вона найбільше схожа на Марс або Землю.

Група вчених опублікувала статтю в Annual Review of Astronomy and Astrophysics, в якій передбачається, що за Нептуном могла обертатися планета розміром з Землю або Марс. Астрономи також припускають, її могли витіснити із зовнішніх областей Сонячної системи газові гіганти.

Вчені продовжують вивчати Сонячну систему, щоб з’ясувати не тільки те, як з’явилися планети, але і чому вони знаходяться на своїх орбітах. У новій роботі автори відзначають, що теорії, які є зараз, не в змозі пояснити поточну конфігурацію планет. Вони припускають, що раніше в зовнішній Сонячній системі (де знаходяться газові гіганти Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун), раніше була ще одна планета. Тепер вона, швидше за все, існує за її межами.

Автори відзначають, що є щось дивне в нинішній конфігурації планет: внутрішні кам’янисті планети, пояс астероїдів і газові гігантів у зовнішній Сонячній системі. Дослідники вважають, що чогось не вистачає. Логіка підказує, що повинна бути ще одна планета і нове моделювання підтверджує це.

Все встало на свої місця, коли вчені додали ще одну планету розміром з Землю або Марс в зовнішню частину сонячної системи. Вона перебувала за Нептуном, принаймні, на ранніх стадіях її розвитку. Зрештою, газові гіганти витіснили її в міжзоряний простір, де вона подорожує на самоті. Автори дослідження впевнені, що нові телескопи зможуть рано чи пізно її виявити й підтвердити їх теорію.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button