Всесвіт

Астероїди транспортують воду

Вчені виявили у знайденому в Антарктиді метеориті крупиці опала – мінералоїда, утворення якого пов’язане з присутністю води. На думку дослідників, знахідка доводить, що метеорити могли принести на Землю воду й сприяти появі на нашій планеті життя.

e46e3c4ff76f69295c0fe885704fb40a

Опал, який часто використовується для виготовлення прикрас, складається з кремнію і містить до 30% води. Його не знаходили ні на одному астероїді. До теперішнього часу опал у вигляді кристалів тільки одного разу знайшли в метеориті марсіанського походження.

Метеорит, який вивчали фахівці, був частиною поверхневого шару астероїда. Об’єкт отримав позначення EET 83309. Він включав фрагменти інших метеоритів, що свідчить про те, що батьківський астероїд випробував зіткнення з безліччю інших об’єктів. Вчені вважають, що під час деяких таких зіткнень на поверхню астероїда міг потрапити водяний лід, що сприяло утворенню опала. За словами дослідників, відкриття підтверджує гіпотезу, згідно з якою астероїди можуть «транспортувати» велику кількість водяного льоду.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button