Технології

У Німеччині планують включити «найбільше штучне Сонце»

Дослідники розраховують провести експеримент, який дозволить згенерувати температуру до 3500 градусів Цельсія і виробити вуглець-нейтральне паливо. Так, німецькі вчені хочуть запалити «найбільше в світі штучне Сонце» в надії на те, що інтенсивне джерело світла зможе бути використане для створення сприятливих умов по виробленню безпечного для клімату палива.


Експеримент «Сонячне світло» проводиться в Юліху, що в 30 кілометрах на захід від Кельна. Установка складається з 149 прожекторів, які випромінюють світло, що приблизно в 10 тисяч разів перевищує природне сонячне світло, яке потрапляє на Землю. Коли всі лампи розгорнуті так, що все світло концентрується в одній точці, прилад може виробляти температуру приблизно 3500 градусів Цельсія — в два-три рази вище температури доменної печі.

В Германии планируют включить «самое большое искусственное Cолнце»
Метою експерименту є розробка оптимальної установки для концентрування природного сонячного світла для забезпечення реакції отримання водневого палива.

Мета експерименту — вироблення оптимальних умов для концентрації сонячного світла, здатних забезпечити отримання водневого палива. Сонячні електростанції, що використовують дзеркала для фокусування сонячного світла на воду, вже добре відомі. Вони працюють за рахунок сонячного тепла, виробляючи пар, який змушує турбіни обертатися і виробляти електроенергію.

Експеримент «Сонячне світло» вивчає можливості використання такої установки для підживлення реакції виділення водню з водяної пари, який потім може бути використаний в якості джерела палива для літаків і автомобілів.

«Сонячне світло» — це величезна кількість енергії. Чотири години роботи установки споживає енергії, достатньої для життя чотирьох людей протягом року. Проте вчені розраховують, що в майбутньому зможуть використовувати природне сонячне світло для вироблення водню нейтрально-вуглецевим способом.

«Нам знадобляться мільярди тонн водню, якщо ми хочемо, щоб літаки і автомобілі пересувалися на екологічному паливі. Зміна клімату набирає темпи, тому сьогодні важливо прискоритися в пошуку нових методик», — пояснює професор Хоффшмідт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button