Людина

Чи шкідливо їсти червоне м’ясо, цукор і молочні продукти

Дійсно шкідливо: що наука думає про м'ясо, цукор та молоко

Цукор, м’ясо та молоко ось вже не перший рік піддаються нападкам з боку фанів правильного харчування. Наскільки їх критика справедлива? Спробуємо розібратися.

Вредно ли есть красное мясо, сахар и молочные продукты

Червоне м’ясо

Опублікований в листопаді минулого року огляд 70 досліджень, в яких аналізувалися історії хвороб більш ніж 6 мільйонів осіб, стверджує: будь-який зв’язок між вживанням червоного м’яса і підвищеним ризиком розвитку раку не виявлено. При цьому автори роботи все одно рекомендують, по-перше, дотримуватися помірності й не зловживати м’ясом, а, по-друге, звертати увагу на те, як саме було приготовлено страву.

Нагадаємо, в 2018 році оброблене червоне м’ясо було офіційно визнано канцерогеном — через нітрати і нітрити, консервантів, яких багато в цьому продукті. Але ці консерванти стають дійсно небезпечні для нашого здоров’я тільки в той момент, коли вони вступають в контакт з амінами — органічними сполуками, яких багато в їжі, багатої білком (наприклад, м’ясо). Щоб уникнути перетворення нітратів і нітритів у небезпечні нітрозаміни, варто уникати приготування м’яса при високій температурі — наприклад, на сковороді або на грилі. Ну, і не забувати доповнювати свій обід свіжими овочами — вони завжди корисні.

Вредно ли есть красное мясо, сахар и молочные продукты

Молоко

Дослідження, результати якого були опубліковані в грудні 2018 року, не підтвердило зв’язку між вживанням молока і ризиком розвитку раку. Як зазначили автори роботи, для того, щоб у піддослідних мишей почалися якісь шкідливі зміни в організмі, рівень гормонів в молоці повинен був бути вище як мінімум в 100 разів.

Що ж стосується молочного жиру і його впливу на здоров’я серця і судин, то, як зазначили дослідники з Кембриджа, будь-який негативний вплив спостерігається тільки у людей, які випивають в день літр молока і більше. Більш того, автори роботи припускають, що і в цьому випадку підвищений ризик хвороб серця пов’язаний не стільки з вживанням молока, скільки з тим, що такі люди в принципі дотримуються менш здорового раціону.

Що ж стосується «альтернативних» видів молока — соєвого, кокосового, вівсяного або мигдального поки немає досліджень, які підтвердили б, що людина може отримати достатньо необхідних поживних інгредієнтів (в першу чергу білка і кальцію) з рослинного молока.

Вредно ли есть красное мясо, сахар и молочные продукты

Цукор

Дослідники і лікарі по цей час не готові визнати цукор однозначно шкідливим продуктом. Так, Маріо Нестле, професор харчування з Нью-Йоркського університету, нагадує у статті, нещодавно опублікованій в виданні JAMA Medicine, що цукор буде не тільки безпечним, але і корисним для вашого здоров’я — якщо, зрозуміло, не перевищувати рекомендовану норму. Нагадаємо, вона становить 12,5 чайних ложок в день, причому сюди входить і весь доданий цукор.

Так, надмірне захоплення цукром може істотно підвищити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, порушити нормальну роботу ендокринної системи й спровокувати розвиток діабету і навіть депресії. Але якщо ви контролюєте кількість цукру в раціоні, швидше за все, вам не варто переживати.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button