Здоров'я

Профілактика здоров’я – майбутнє нації

Отець медицини, давногрецький лікар Гіппократ у власному короткому вірші виклав всю сутність і складність медичної науки:

[box type=”shadow”] Життя – коротке,
А мистецтва шлях – задовгий,
Зручний випадок є скороминущим,
Експеримент – це небезпечно, судження ж – складне.
[/box]

Ці слова потрібно розуміти як те, що в медицині немає легких шляхів. Майже будь-яке відкриття дається складними і тривалими, іноді впродовж поколінь, дослідженнями, навіть у наш час високих технологій. І тут немає нічого дивного, адже людина – найскладніше у Всесвіті створіння. До речі, Гіппократ був одним з перших, хто відкинув забобони, легенди та віру в те, що хвороби “наслано вищими силами”. Він переконував: хвороба має причини, серед яких неправильний спосіб життя, погане харчування, недотримання гігієни тощо. Отже, вже 2500 років тому він зрозумів найголовніше: більшість хвороб завжди “ходять” поряд з нами, і вражають насамперед тих, хто “дає” їм таку можливість.

foto_cikavosti_29.10.2014-01_resized

Звичайно, медицина здійснила вражаючі відкриття, і в розвинутих країнах вони давно подовжують та покращують життя людей. Але головним складником боротьби з хворобами все ж таки є профілактика. І так буде завжди.

Для правильного здійснення профілактики важливі початкові медичні знання, які повинна мати кожна людина. Портал med.hotprice.ua взявся заповнювати цю прогалину, публікуючи якісні науково-популярні стаття на медичну тематику, і іншу корисну інформацію. Тут ви знайдете інформацію про досягнення медицини, причини виникнення різних хвороб, і головне – про запобігання багатьом з цих хвороб. Статті будуть цікавими та корисними не тільки населенню, але й медикам. Адже отримання нової інформації та постійна самоосвіта – обов”язок кожного доброго фахівця.

Приклад розвинутих демократичних країн показує: розумні заходи профілактики, що добре організовані державою і завдяки цьому підтримані бізнесом та населенням, можуть давати вражаючий результат.

В США 20 років тому суспільство звернуло увагу на те, яку колосальну шкоду в масштабах держави (та навіть в масштабах окремої родини!) приносить тютюнокуріння. Негативна статистика вражала. І тоді до боротьби зі смертоносною звичкою залучилася держава та місцеві органи влади, які законодавчо заборонили паління в суспільних місцях, кафе та ресторанах. Заходи були підтримані зірками Голівуду та продюсерами – в фільмах майже зникли сцени з героями, що тримали цигарку в руці, натомість посилилась пропаганда здорового способу життя. До боротьби долучилися страхові компанії з медичного страхування: відтоді особи, що палять і тим самим свідомо шкодять своєму здоров”ю, змушені були платити високі страхові внески. Великі корпорації почали щедро стимулювати відмову від паління своїм працівникам.

Результати всіх цих заходів вражають: кинули палити 50 мільйонів американців! Статистика свідчить: різко знизився рівень захворювань, пов”язаних з курінням, впала смертність, значно зросла середня тривалість життя!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button