Технології

Надсекретний безпілотник X-37B готується до виконання нової місії

Засекречений орбітальний безпілотник X-37B не дає спокою військовим експертам протягом багатьох років. Одні кажуть, що це буде бомбардувальник для нанесення ударів з космосу по наземним об’єктам, інші схиляються до версії про секретний апарат для глобального шпигунства. Днями Міністерство оборони США опублікувало свіжі дані про наступної місії X-37B. Запуск безпілотника запланований на 20 травня.

37bf6ae5ac0d1103da06d874528b276d

Як заявив представник ВПС США, військові проводять випробування експериментального двигуна. За його словами, на X-37B буде відпрацьовано ряд технологій, у тому числі перевірена міцність нових матеріалів в умовах космосу.

За даними видання Spaceflightnow.com ВПС США будуть відучувати маневровий реактивний двигун під назвою Hall. Повідомляється, що він призначений для підвищення продуктивності військових супутників зв’язку AEHF. В установках Hall потужністю 4,5 кіловата тяга розвивається за рахунок електрики і ксенону. Перевага використання електричної тяги полягає в тому, що ксенонове паливо легше традиційного гідразину.

Тим не менш, експерти вважають, що випробування нового двигуна є лише невеликою частиною істинної місії X-37B. Як розповів виданню DailyMail.com один з провідних експертів в області захисту інформації, секретний безпілотник з великою ймовірністю буде мати технології, які розширять можливості США для глобального шпигунства.

Уряд США має безмежний апетит на секретну інформацію, — заявив Стівен Афтергуд (Steven Aftergood) з Федерації американських вчених.

Космічний дрон X-37B, також відомий як Orbital Test Vehicle, виводиться на орбіту за допомогою ракети-носія, а приземляється на злітно-посадкову смугу як звичайний літак.

[ads2] В силу своїх невеликих розмірів X-37B не призначений для перевезення людей, але має вантажний відсік за обсягом порівнянний з багажником пікапа. Цього достатньо для розміщення в ньому невеликого супутника.

Програма створення X-37 стартувала в 1999 році спільними силами NASA і Boeing. Всього Х-37 здійснив три космічних польоти, тривалістю 224, 469 і 674 дня, відповідно.

Читайте також: 

За даними виробника, X-37B призначений для функціонування на низькій навколоземній орбіті на висоті 177-800 кілометрів. Для порівняння: МКС розташована на висоті близько 350 кілометрів над Землею.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button